Idén február 9-én kezdődött a cívisvárosban a rendezvénysorozat, amely Terdik János, pasztorális helynök és Töviskes Mária, a KEMENCE (Keresztény Mentalhigiénés Centrum) lelki gondozója koordinálásával valósult meg.
Az első estén dr. Papp Miklós görögkatolikus pap, morálteológus előadását hallhatták az érdeklődők a MYRA Kávézóban. Az atya a szépség témáját járta körbe. Mint mondta, a házasság hetében sokat beszélünk a teológiáról, a pszichológiáról, ő most a szépség, az esztitika fontosságát szeretné kiemelni. A szépségnek ugyanis hatnia kell a házasságunkra. A szépségben az a jó, hogy nem okoskodik, nem kioktat, nem bánt, nem diagnosztizál, hanem egyszerűen fölemel. És a házasságoknak fontos lenne, hogy ne csak predikációkat hallgassanak, meg előadásokra járjanak, hanem keressenek szép műalkotásokat. Hogy a házasságuknak legyen néhány olyan műalkotása, amihez visszatérnek újra, hogy megnézik, hallgatják, és ez szerinte izgalmas lehet közös életükben.
A folytatásban KávéHÁZAS címmel tartottak összejövetelt, vagyis egy képzeletbeli utazást tartottak a résztvevők a házasság, mint „nevezetesség” megtekintésével. A bőröndöket kívánságokkal rakták tele, majd közösen készítették el a beszállókártyákat is. Házasság a Bibliában címmel tartott előadást Németh István atya a maga sajátos stílusában, majd egy kerekasztalbeszélgetés kezdődött a Házasság négy évszaka címmel. Fekete András, hajdúszoboszlói parókus és felesége, dr. Kiss Mária tisztelendőasszony, dr. Horváth Zsolt, a Szent Lukács Görögkatolikus Korai Fejlesztő és Gyermekrehabilitációs Központ intézményvezetője és felesége: dr. Joó Katalin, gyermekszemész szakorvos és Gaál Richárd diakónus és felesége, Gaál-Dudás Borbála, óvodapedagógus vettek részt. Amint említették, szükség van a folyamatos megújulásra a házasságon belül, akárcsak a természetnek az évszakok váltakozása során.
A hétvége ismét egy könnyed játékkal folytatódott, amikor is társasjátékra invitálták az érdeklődőket, vasárnap pedig természetesen a házaspárok megáldásával zárult az idei programsorozat.